Оборотний плуг - сільськогосподарське знаряддя для гладкої оранки без рознімних (розвальних) борозен і звальних гребенів. Використовується в основному на складних по конфігурації ділянках, а також при обробці грунту на схилах, де потрібно відвалювання пласта в одну сторону. Оборотний плуг оснащений право- і лівообертаючими корпусами, закріпленими на загальній рамі, яку повертають механізмом обороту на 180 ° (функція реверсу) після кожного робочого ходу. Оборотний плуг виготовляють навісними з числом корпусів від 1 до 4 і напівнавісними з 5 корпусами і більше.

Завдяки функції реверс, в момент завершення борозни, за допомогою гідросистеми, плуг перевертається на 180 ° і починає нову борозну за попереднім слідом.

 

Основні особливості навісних оборотних плугів серії "Майстер": 

Навісний пристрій

Оборот плуга здійснюється за допомогою циліндра подвійної дії з автоматичним перемикачем. Коротка, міцна вісь обороту, виготовлена ​​з поліпшеною стали, витримує найжорсткіші ударні і тривалі навантаження.

 


Можливість налаштування

Налаштування точки прикладання тягового зусилля і ширини захвату першого корпусу забезпечується за допомогою зовнішнього і внутрішнього регулювальних гвинтів.

 


Зміна ширини захоплення

Ширина захвату 4-х ступінчаста шляхом ручного повороту елементів гряділя. Це дозволяє легко налаштовувати плуг у відповідності з різними умовами (особливості ґрунту, трактори і т.д.). При регулюванні ширини захоплення передплужники і опорне колесо також змінюють своє положення автоматично.

Механічний захист

Під навантаженням зрізний болт ламається, корпус плуга відхиляється від перешкоди і йде в гору.

 


Опорне колесо

Для 3-х і 4-х корпусних плугів встановлюється маятниковий копіююче колесо на пневматичних шинах.

Для 5-ти корпусних плугів встановлюється маятниковий копіююче-транспортне колесо на пневматичних шинах.
У транспортне положення встановлюється шляхом відкидання колеса і перестановки болта (тільки в комбінації з транспортним фіксатором на навісному пристрої).

 


Налаштування нахилу корпусу

За допомогою ексцентрика передбачено налаштування нахилу корпусу для надійного входження навіть на дуже твердих сухих ґрунтах.

Наявність польової дошки

Для надійного ведення плуга застосовуються великі польові дошки. Польові дошки 4-х кратно обертаються, що дає можливість повного використання матеріалу.


Корпус плуга

Корпус плуга із зігнутим універсальним відвалом

Вигнутий універсальний відвал призначений для середніх і важких грунтів, цілинних ділянок і схилів. Особливо легко йде по чистій борозні.

Глибина обробки до 30 см.

Корпус плуга з смуговим універсальним відвалом на основі вигнутого універсального відвалу

Смуговий універсальний відвал особливо добре підходить для липких грунтів. Хороші подрібнення грунту, вибірка борозни і заорювання стерні роблять його вельми універсальний у використанні.

Взаємозамінність з плугом із зігнутим універсальний відвалом робить його ще більш привабливим для користувачів.

Глибина обробки до 30 см.

 
При виготовленні своєї продукції ТОВ "Завод "Оптикон"" використовує корпуси плугів виробництва німецької фірми FRANK ORIGINAL, виготовлені з бористої зносостійкого стали.

Лемеші

При складанні використовується леміш 2-х типів: з долотом або без. Особлива форма лемешів сприяє зниженню опору і забезпечує хороший хід плуга. Самозагострювальна область лемеші має велику товщину, завдяки чому значно збільшений термін служби.


 

Кутознімач

Вигідна альтернатива для заорювання рослинних залишків. Серійно поставляється з кронштейном.

 


Передплужник

Передплужник є універсальним. Підходить для закладки рослинних залишків у будь-яких умовах. (Опція)


 

Технічні характеристики:

ПОКАЗНИК Модель
Майстер А3  Майстер А4 Майстер А5
Кількість корпусів, шт 3 3 4 4 5
Відстань між корпусами, мм 900-1000 900-1000 900-1000 900-1000
Висота рами, мм 750 750 750 750-800
Ширина захвату корпуса, см  28/32/36/40   30/35/40/45   30/35/40/45  30/35/40/45
Маса, кг 780 880 1080 1200 1375
Рекомендована потужність, кВт/л.с. 59/80 77/105 88/120 104/113   110/150

 

ФОТО матеріали

Оборотний плуг "Мастер А4" з трактором МТЗ 1523 Оборотний плуг "Мастер А5" з трактором МТЗ 1523 Результат роботи оборотного плуга "Мастер А5"

 Більше фотографій нашої продукції ви зможете переглянути, перейшовши за посиланням на нашу сторінку "Виставки" або "Фотогалерея продукції".

 


ВІДЕО матеріали   

 Відео з роботою навісних плугів серії "Майстер" ми згрупували для зручності за категоріями. Для перегляду виберіть категорію і ви перейдете на відповідну сторінку.

 

 

 

 

Ці та інші матеріали ви зможете переглянути на відеохостингу YouTube, набравши в пошуковику хостингу "завод Оптикон".