Оборотний плуг - сільськогосподарське знаряддя для гладкої оранки без рознімних (розвальних) борозен і звальних гребенів. Використовується в основному на складних по конфігурації ділянках, а також при обробці грунту на схилах, де потрібно відвалювання пласта в одну сторону. Оборотний плуг оснащений право- і лівообертаючимися корпусами, закріпленими на загальній рамі, яку повертають механізмом обороту на 180° (функція реверсу) після кожного робочого ходу. Оборотні плуги виготовляють навісними з числом корпусів від 1 до 4 і напівнавісними з 5 корпусами і більше.

Завдяки функції реверс, в момент завершення борозни, за допомогою гідросистеми, плуг перевертається на 180° і починає нову борозну за попереднім слідом.

 

Основні особливості напівнавісного оборотного плуга серії "Майстер":

 

Навісний пристрій.

Вежа плуга має цілісний і еластичний вал навішування категорії II або III. Сприймаючи великі ударні навантаження, вал захищає трактор і вежу.
Вежа кріпиться до рами за допомогою осі, виготовленої з високоякісної сталі, що пройшла термічну обробку. На осі закріплені два роликових підшипника, доступних для змащення. Це все гарантує особливу міцність і тривалий термін служби.

Опорна стійка, регульована по висоті, забезпечує легке агрегатування з трактором.


Налаштування.


Можливість настройки точки прикладання тягового зусилля і ширини захвату першого корпусу забезпечується за допомогою зовнішнього і внутрішнього регулювальних гвинтів.

 

Надійний поворотний механізм.

Два гідроциліндра забезпечую швидкий і ненаголошений оборот плуга на 180 градусів на осі, виготовленої з високоякісної сталі, пройшла термічну обробку. Ось обертається на двох роликових підшипниках, доступних для змащення.

Передбачена точне регулювання позиції нахилу плуга в борозні окремо для кожної сторони.


Зміна ширини захоплення

Ширина захвату 4-х ступінчаста шляхом ручного повороту елементів гряділя. Це дозволяє легко налаштовувати плуг у відповідності з різними умовами (особливості ґрунту, трактора і т.д.). При регулюванні ширини захоплення передплужники і опорне колесо також змінюють своє положення автоматично.

Механічний захист

Під навантаженням зрізний болт ламається, корпус плуга відхиляється від перешкоди і йде в гору.


 

Широкопрофільне опорне колесо.

Широкопрофільне колесо зменшує тиск на грунт при оранці, забезпечує задану глибину обробки і гарантує безпеку при транспортуванні.

Глибина обробки регулюється спереду за допомогою триточкової системи навішування трактора, а ззаду - за допомогою гідравлічно регульованого опорного колеса.

Обмежувачем глибини служить регулювальні болти.


Налаштування нахилу корпусу

За допомогою ексцентрика передбачено налаштування нахилу корпусу для надійного входження навіть на дуже твердих сухих ґрунтах.

Наявність польовий дошки

Для надійного ведення плуга застосовуються великі польові дошки. Польові дошки 4-и кратно обертаються, що дає можливість повного використання матеріалу.


Корпуси плуга 

 

Корпус плуга з вигнутим універсальним відвалом

Вигнутий універсальний відвал призначений для середніх і важких грунтів, цілинних ділянок і схилів. Особливо легко йде по чистій борозні.

Глибина обробки до 30 см. 

Корпус плуга зі смуговим універсальний відтвалом

Смуговий універсальний відвал особливо добре підходить для липких грунтів. Хороші подрібнення грунту, вибірка борозни і заорювання стерні роблять його вельми універсальний у використанні.

Глибина обробки до 33 см.

1. 

2. 

Корпус плуга зі смуговим універсальний відтвалом на основі  вигнутого універсального відвалу

Являє собою вигнутий універсальний відвал з прорізами (1).  З грунтом працює так, як і смуговий (2), але, на відміну від смугового, виготовлений єдиним елементом.

Взаємозамінність з плугом із зігнутим універсальний відвалом робить його ще більш привабливим для користувачів.

Глибина обробки до 30 см.

При виготовленні своєї продукції ТОВ "Завод "Оптикон"" використовує корпуси плугів виробництва німецької фірми FRANK ORIGINAL, що виготовлені з бористої зносостійкого стали.


Лемеші

При складанні використовується леміш 2-х типів: з долотом або без. Особлива форма лемешів сприяє зниженню опору і забезпечує хороший хід плуга. Самозагострювальна область лемеші має велику товщину, завдяки чому значно збільшено термін служби.


Кутознім

Кутознім - вигідна альтернатива для заорювання рослинних залишків. Серійно поставляється з кронштейном.


Передплужник

Універсальний передплужник підходить для закладки рослинних залишків у будь-яких умовах. (Опція)


  

Технічні характеристики:

ПОКАЗНИК Модель
Майстер А6  Майстер А7 Майстер А8 Майстер А8+
Кількість корпусів, шт 6 7 8 9
Відстань між корпусами, мм 1000 1000 1000 1000
Висота рами, мм 800 800 800 800
Ширина захоплення корпусу, см 33/38/44/50 33/38/44/50 33/38/44/50 33/38/44/50
Маса, кг 2960 3250 3580 3910
Рекомендована потужність, кВт/к.с. 154/210 177/240 221/300 252/350

  

Фотографії оборотних плугів серії "Майстер" можна подивитися на нашому сайті, перейшовши за посиланням на сторінку "Виставки" або "Фотогалерея продукції".

  

Оборотний плуг "Майстер А8" з трактором New Holland T-8 в роботі частина 1 (відео)

 

Оборотний плуг "Майстер А8" з трактором New Holland T-8 в роботі частина 2(відео)

 

Оборотний плуг "Майстер А8" з трактором New Holland T-8 в роботі частина 3(відео) 

 

Оборотний плуг "Майстер А8" з трактором New Holland T-8 в роботі частина 4(відео)